ŻŁOBEK NA POLNEJ

Aktualności

...postanowiliśmy zabawić się w projektantów mody i stworzyć kilka niezapomnianych kreacji na bal.

Korzystając również z tanecznego i muzycznego nastroju wykonaliśmy grzechotki z talerzyków jednorazowych oraz fasoli. Dzięki temu poznaliśmy również właściwości ziaren fasoli.

Tuż po „Dniu kota” w Żłobku obchodziliśmy „Dzień dinozaura”. Oglądaliśmy albumy, gdzie mogliśmy zapoznać się z wyglądem tych prehistorycznych zwierząt. Oprócz obrazków bawiliśmy się również figurkami przedstawiającymi dinozaury oraz dopasowywaliśmy je do odpowiednich sylwet. Zapoznaliśmy się także ze szkieletem tyranozaura. Szukaliśmy małych „dinusiów” w materiale dotykowym, a na zwieńczenie tego niecodziennego święta wykonaliśmy własne skamieliny z wykorzystaniem muszli i masy solnej.

Niezwykłą atrakcją towarzyszącą „Dniu dinozaura” było wykonanie doświadczenia, które obrazowało wybuch wulkanu.

Kolejnym niezwykłym świętem były obchody „Dnia niedźwiedzia polarnego”. Tego dnia wszyscy ubraliśmy się w ubrania białego koloru. Poznaliśmy białe produkty, które jemy na co dzień, a także zwierzęta białego koloru. Szukaliśmy białych przedmiotów w naszej sali. Wysłuchaliśmy niezwykłego opowiadania o niedźwiedziu polarnym i poznaliśmy jego przyzwyczajenia. Aby nasze żłobkowe niedźwiedzie nie czuły się samotne zaprosiliśmy do nas inne zwierzęta żyjące na biegunie północnym. Niezwykłym doświadczeniem była zabawa badawcza polegająca na odkrywaniu właściwości lodu. Zainspirowani tą aktywnością postanowiliśmy kontynuować ją podczas zabaw swobodnych oraz wykorzystać to tego figurki zwierząt mieszkających na biegunie.

Dużo radości zawsze sprawia nam zabawa z bańkami mydlanymi. Tym razem zadaniem dzieci było złapanie jak najwięcej baniek do swoich kubeczków. Miny naszych maluchów były bezcenne!

Gdy tylko nadarza się okazja udajemy się na spacery po okolicy. Zawsze towarzyszy im obserwacja otaczającej nas przyrody i zmian w niej zachodzących. Tym razem udało nam się odwiedzić konie,  a także mieć możliwość obejrzenia koguta ozdobnego.

Dzielnie przygotowywaliśmy się również do „Dnia Kobiet” poprzez przygotowywanie pięknych wiosennych kwiatów w prezencie.

W toku codziennych zajęć nie zapominamy o tym co najważniejsze czyli o zabawie swobodnej.

W ostatnim czasie najbliższą nam tematyką są domy i domki. Budujemy je z klocków, wykonujemy prace plastyczne z nimi w roli głównej. Doskonalimy umiejętności klasyfikacji. Meblujemy pokoje dziecięce, a także uczymy się gdzie mieszkają zwierzęta.

 

 

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet najlepsze życzenia wszystkim Paniom składają pracownicy i dzieci ze Żłobka na Polnej
 

Marzec wyjął grosik srebrny,
Teraz będzie mu potrzebny.
Do kwiaciarni marzec pobiegł,
Kupić bukiet na Dzień Kobiet.

W związku z rekomendacjami Ministerstwa Edukacji Narodowej dla szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa prosimy o nie przyprowadzanie chorych dzieci do placówki: gorączka, katar, kaszel, wysypka!


Dziękujemy!

W karnawale same bale!
Co prawda karnawał już za nami, ale my nadal z sentymentem wspominamy nasz bal przebierańców.

W tym radosnym okresie oprócz zabawy karnawałowej, wykonywaliśmy wiele innych aktywności związanych z tym niezapomnianym czasem. Między innymi urządziliśmy w żłobku „Przymierzalnie strojów karnawałowych”.

Wesoło bawiliśmy się również wykorzystując chustę animacyjną.

Wykonywaliśmy także prace plastyczne o tematyce karnawałowej: ozdabialiśmy balowe stroje, a także wspólnie malowaliśmy suknie XXL.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się również obchodzone w naszej placówce „Święto kota”. Nie zabrakło rozmaitych kocich zabaw ruchowych, czytania książek o tej tematyce, zabawy kocimi pacynkami, a także wykonywania kociej rodzinki z włóczki.

 

 

Karnawał zawitał również do Naszego Żłobka. W barwnych przebraniach dzieci wraz z opiekunami tańczyły, bawiły się oraz brały udział w rozmaitych konkursach. Nie zabrakło zdjęć z akcesoriami z bajek, małych i dużych baniek mydlanych, pląsów na gazetach i zabaw ruchowych. Bal karnawałowy był bardzo intensywnym czasem, który obfitował w wiele radości i uśmiechów.

 

 

Projekt „WSPIERAMY MAMY W GMINACH WIEJSKICH POWIATU PUŁAWSKIEGO”
jest projektem realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020,
Oś priorytetowa: 9. Rynek pracy, Działanie: 9.4 Godzenie życia zawodowego i prywatnego w okresie 1.04.2019r. do 31.08.2021r.