ŻŁOBEK NA POLNEJ

Aktualności

Całkiem niedawno szykowaliśmy prezenty z okazji Dnia Babci i Dziadka, a tuż po tym obchodziliśmy „Dzień koloru niebieskiego”. Zarówno dzieci  jak i cały personel ubrany był oczywiście na niebiesko. Wyszukiwaliśmy niebieskich przedmiotów w naszym najbliższym otoczeniu jak i poza nim. Nie mogło zabraknąć również niebieskich zabaw muzyczno- ruchowych oraz pracy plastycznej z wykorzystaniem niebieskiej bibuły, podczas której doskonaliliśmy sprawność naszych palców.

Koniec stycznia poświęcony był również poznawaniu rozmaitych kształtów.

Natomiast na początku lutego skupiliśmy się na temacie higieny. Jak o nią dbać i dlaczego jest ona taka ważna w codziennym życiu. Podczas jednych z zajęć odwiedziła nas Pani Psycholog oraz Pani Logopeda z zaprzyjaźnionej Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Puławach.

Przyjrzeliśmy się również pracy dentysty. Poznaliśmy jego strój, uczyliśmy się jak właściwie szczotkować zęby, a także pozwoliliśmy sobie na wyrwanie kilku.

Pamiętając o trwającym karnawale szalejemy póki możemy z chustą animacyjną, a także podczas zabaw ruchowych z wykorzystaniem balonów.

Wykonujemy również inne zimowe prace plastyczne.

Pamiętamy jednak, że najlepszą formą nauki dla dzieci jest zabawa, przede wszystkim ta swobodna, znajdujemy czas również na nią.

 

 ...jest dla nas bardzo pracowitym miesiącem. Tyle się dzieje! Oprócz zmian atmosferycznych obserwujemy również inne zmiany zachodzące w przyrodzie. Tym razem zajęliśmy się tematem dokarmiania ptaków.

Wykonaliśmy również prezenty z masy solnej dla naszych Dziadków. Mamy nadzieję, ze te drobne upominki sprawią dziadkom i babciom dużo radości!

Oprócz spacerów pobyt na świeżym powietrzu spędzamy na wiele sposobów. Ostatnio czas urozmaiciła nam zabawa z chusta animacyjną.

Gdy na dworze szaro- buro u nas zawsze jest kolorowo i wesoło!

 

...bardzo dużo czasu poświęciliśmy doskonaleniu pracy naszych małych paluszków zarówno poprzez prace plastyczne np. malowanie deszczu rękami…


Jak i poprzez zabawy swobodne np. budowanie z klocków lub lepienie z ciastoliny.

Ćwiczyliśmy również nasz aparat mowy, aby móc mówić coraz więcej!

Oprócz zajęć ruchowych, muzycznych i plastycznych bardzo lubimy czytać i oglądać rozmaite książki, zwłaszcza te nietypowe. Tym razem zabawa z książką „Naciśnij mnie”.

 

 

W naszym Żłobku również witaliśmy Nowy Rok. Tańczyliśmy, bawiliśmy się, rozmawialiśmy o zbliżających się pokazach fajerwerków. Aby lepiej rozumieć to co nas czeka wieczorem oglądaliśmy zimne ognie oraz wykonywaliśmy pracę plastyczną „fajerwerki” metodą stemplowania.

W związku z tym, iż wszyscy nie możemy doczekać się śniegu oraz nadejścia prawdziwej zimy przywołujemy ją wszelkimi sposobami np. poprzez wykonywanie ciepłych zimowych czapek.

 

 

"Dziesięć, dziewięć… głośno liczę i od razu Tobie życzę: niechaj wszystko, o czym marzysz, w Nowym Roku się wydarzy".

 

Najlepsze życzenia szczęśliwego Nowego Roku

przesyłają dzieci oraz pracownicy Żłobka na Polnej w Gołębiu.

 
 

 

Projekt „WSPIERAMY MAMY W GMINACH WIEJSKICH POWIATU PUŁAWSKIEGO”
jest projektem realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020,
Oś priorytetowa: 9. Rynek pracy, Działanie: 9.4 Godzenie życia zawodowego i prywatnego w okresie 1.04.2019r. do 31.08.2021r.